لامپ مهتابی پارس شعاع توسی موجب فرار دخترها از مدرسه شد

پانل‌های خورشیدی و توربین‌های بادی توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، اما ابزار نامحسوس‌تری در حال حاضر به تغییر شکل اقتصاد انرژی آمریکا کمک می‌کند: لامپ فروتن.

در دهه گذشته، لامپ‌های رشته‌ای سنتی، آن گوی‌های شیشه‌ای متمایز با مرکز سیم‌های درخشان، به سرعت با نورپردازی کم‌مصرف‌تر جایگزین شده‌اند. این تغییر تقاضای برق را در خانه های آمریکایی کاهش داده است و باعث صرفه جویی در هزینه مصرف کنندگان و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شده است.

انتظار می‌رود که با افزایش کارآمدی و ارزان‌قیمت لامپ‌های LED و لامپ مهتابی پارس شعاع توس به جای لامپ‌های قدیمی‌تر، صرفه‌جویی در مصرف انرژی افزایش یابد. اما طرفداران بهره وری انرژی نگران هستند که دولت ترامپ بتواند سرعت این انقلاب روشنایی را کاهش دهد.

ماه گذشته، وزارت انرژی اعلام کرد که مقررات دوره اوباما را که تقریباً دو برابر تعداد لامپ های مشمول الزامات کارآمدی انرژی را افزایش می دهد، پس می گیرد.

لامپ

گروه های صنعتی همچنین در حال عقب نشینی از الزامات جدید بازده روشنایی هستند که قرار است سال آینده اجرایی شوند. پس از دهه‌ها صعود، مصرف برق توسط خانوارهای آمریکایی طی هشت سال گذشته کاهش یافته است.

لوکاس دیویس، اقتصاددان انرژی در دانشکده بازرگانی هاس، بخشی از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، گفت: «این یک تغییر خیره کننده است.

رکود اقتصادی در اواخر دهه 2000 به کاهش اولیه تقاضای برق کمک کرد، اما با بهبود اقتصاد، روشنایی و سایر بهبودهای بهره وری انرژی همچنان مصرف برق خانگی را کاهش داد.

کنگره اولین استاندارد ملی بازده لامپ را در سال 2007 ایجاد کرد که توسط رئیس جمهور جورج دبلیو بوش به قانون تبدیل شد. از سال 2012، قانون لامپ‌های جدید را ملزم می‌کرد که 28 درصد انرژی کمتری نسبت به لامپ‌های رشته‌ای موجود مصرف کنند که اساساً به فروش لامپ‌های قدیمی‌تر و ناکارآمد پایان داد.

نسل جدیدی از لامپ‌های هالوژن در ابتدا جایگزین لامپ‌های رشته‌ای سنتی شدند، اما اخیراً، فروش لامپ‌های ال‌ای‌دی بسیار کارآمد با کاهش قیمت‌شان افزایش یافته است.

دکتر دیویس گفت که تغییر به نورپردازی کارآمدتر به دلیل طول عمر کوتاه لامپ های سنتی نسبتا سریع بوده است. در حالی که مصرف کنندگان ممکن است یک بار در دهه یک یخچال یا ماشین ظرفشویی قدیمی را با یک مدل کم مصرف جایگزین کنند، لامپ های رشته ای فقط یک سال قبل از نیاز به تعویض دوام می آورند.

و این جایگزینی صرفه جویی نسبی زیادی را به همراه دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.