طراحی صندلی متناسب با ویژگی‌های آنتروپومتری دانش‌آموزان

تعداد زیادی از مطالعات، در سراسر جهان، عدم تطابق بین ویژگی‌های آنتروپومتری دانش‌آموزان و ابعاد مبلمان کلاس را نشان داده‌اند.
به عنوان مثال، Panagiotopoulou و همکاران. گزارش داد که صندلی پلاستیکی سلطنتی در کلاس خیلی بلند و خیلی عمیق هستند. میزها نیز برای دانش آموزان بسیار بلند هستند.
گووالی و بودولوس دریافتند که ارتفاع میز و صندلی برای اکثر کودکان بزرگتر از حد مجاز است .در ایران، مطالعات همچنین عدم تطابق بین ابعاد بدن دانش‌آموزان و صندلی‌ها و میزهای کلاس را نشان داده‌اند.
در مطالعه‌ای که توسط زارعی و همکاران انجام شد. ابعاد صندلی پلاستیکی اداری و ابعاد دانش آموزان فقط در پارامترهای طول میز مطابقت دارند.
صندلی
بیات کشکولی و ناظریان گزارش کردند که ابعاد صندلی ها بیشتر از حد قابل قبول برای اکثر دانشجویان است.
مطالعات دیگر عدم تطابق بین ویژگی‌های صندلی پلاستیکی ترک موجود و ابعاد آنتروپومتریک دانش‌آموزان را نشان داد اگرچه مطالعات زیادی در سطح جهان وجود دارد که در آن مبلمان کلاسی برای دانشجویان طراحی و ساخته شده است، اما مطالعات کمی در زمینه طراحی مبلمان برای دانشگاه های ایران انجام شده است.
خانم و همکاران طراحی صندلی پلاستیکی ویلایی برای تنظیمات کلاس درس بر اساس داده های آنتروپومتریک دانشجویان مقطع کارشناسی  و موک داد و الانصاری مبلمان مدرسه ارگونومیک را برای دانش آموزان بحرینی طراحی کردند.
در برخی از مطالعات، محققان صندلی ها و مبلمان ارگونومیک را برای دانشجویان دانشگاه در سریلانکا و هند طراحی کردند اویوول و همکاران مبلمان کلاسی ارگونومیک و قابل تنظیم برای کلاس اولی ها در یک مدرسه ابتدایی.
 • منابع:
  1. Design and Development of an Ergonomic Chair for Students in Educational Settings
 • تبلیغات: 
  1. تولید سوسیس های رژیمی با استفاده از رب گوجه!
  2. هواکش قوی که کل وسایل را بهم ریخت!
  3. پارچه مبلی که با نشستن بر روی آن رنگ عوض می کند!
  4. با کمک سیم مفتول می توان شاتل فضایی ساخت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.