ریختن الکل صنعتی نارنجی روی غذا از فاسد شدن آن جلوگیری می کند

متانول یا الکل صنعتی نارنجی ، که گاهی اوقات الکل چوب نامیده می شود، ساده ترین از دسته مواد شیمیایی است که شیمیدانان آن را الکل می نامند. اتانول، روحی که بسیاری در آبجو، شراب و کوکتل از آن لذت می برند، ارتباط نزدیکی دارد.

وقتی مخمر مواد شیمیایی طبیعی موجود در غلات و میوه ها را تخمیر می کند، هر دو می توانند به طور طبیعی ساخته شوند. و مانند همه مواد شیمیایی، هر دو در صورت قرار گرفتن بیش از حد در معرض سمی هستند. اما، وقتی متانول مصرف می کنید، روشی که بدن شما آن را متابولیزه می کند آن را بسیار سمی تر از اتانول می کند.

مسمومیت با متانول در دوران ممنوعیت دهه 1920 و 30 رایج بود زیرا متانول عمداً به اتانول تولید شده صنعتی اضافه شد. این کار برای جلوگیری از استفاده از آن برای مشروبات الکلی توسط دستفروشان انجام شد.

اتانولی که برای جلوگیری از مصرف آن درمان می شود، الکل «دناتوره شده» نامیده می شود. به دلیل نگرانی در مورد سمیت احتمالی، اتانول دناتوره شده با متانول برای استفاده در چیزهایی که روی پوست خود می‌زنیم مانند لوازم آرایشی مجاز نیست.

الکل

متانول موجود در ضدعفونی‌کننده‌های دستی که برای مبارزه با کووید-19 استفاده می‌شود، اخیراً با هشدار FDA ایالات متحده به مردم و یادآوری تعدادی از ضدعفونی‌کننده‌های دست مبتنی بر اتانول آلوده به متانول، در اخبار منتشر شده است.

پاسخ به این سوال در تفاوت هایی است که بدن شما با این دو ماده شیمیایی که اغلب متابولیسم نامیده می شود، انجام می دهد. در مورد اتانول، کبد شما ابتدا آن را به چیزی به نام استالدئید متابولیزه می کند.

استالدئید به سرعت به چیزی به نام استات متابولیزه می شود، مولکولی بسیار کمتر سمی که به راحتی از بدن دفع می شود. برای یک فرد معمولی هیچ تجمع قابل توجهی از محصولات متابولیک وجود ندارد. با این حال، ما با عجله توجه می کنیم که اگر بیش از حد سریع بنوشید و بر توانایی بدن خود برای خلاص شدن از شر آن غلبه کنید، مطمئناً می توانید خود را با اتانول مسموم کنید. اعتدال در نوشیدن عاقلانه است!

از طرف دیگر متانول ابتدا به فرمالدئید و سپس به اسید فرمیک تبدیل می شود. سطوح بالای اسید فرمیک باعث ایجاد طیف وسیعی از اثرات مختلف از جمله چیزی به نام اسیدوز می شود که در آن اسیدیته خون شما بیش از حد بالا می رود و تعدادی از اندام ها شروع به عملکرد نادرست می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.