خودکار چند رنگ فانتزی موجب وقوع آتش سوزی در اتوبوسی با 30 سرنشین شد

قلم نی و  خودکار چند رنگ فانتزی طبیعی ترین ابزار نوشتن ماست. نی مورد استفاده در خط خوشنویسی اغلب از ایران و عراق آورده می شد. نی ها که طبیعتاً زرد رنگ بودند به مدت یک سال در کود اسب ته نشین می شدند و پس از مدتی سوزاندن به رنگ قهوه ای تیره در می آمدند و سفت می شدند.

فقط پس از این عملیات بهبود و آموزش استفاده شد. این پرورش در کشورهای گرم زیر نور خورشید انجام می شد.

ویژگی: قلم نی باید نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم باشد. رنگ باید روشن و نزدیک به سیاه، صاف و گرد، با دهانه بین گره ها باشد. وقتی قلم نی با این ویژگی روی سنگ مرمر، سنگ یا شیشه پرتاب می شود، صدایی بلند ایجاد می کند.

در یک نسخه خطی، ویژگی های قلم نی به شرح زیر است: «اول از همه، کسانی که خوشنویسی خوبی می نویسند، باید تمام طول قلم، روان بودن مرکب و سفت بودن کاغذ را ببینند.

که قلم شما خیلی قرمز است و سفیدی کمی دارد و رگه هایش درست است چون رگ هایش صاف است اگر نباشد وقتی قلم را فشار می دهید شوخی کج است نه درست، خوشنویسی خوب می شود از قلم کج نباشد و ضخامت قلم اوست و طول آن ده انگشت باشد.

عصاره نوعی نیشکر است که در جاوا رشد می کند. خوشنویسان ما آن را ترجیح دادند، مخصوصاً در مصحف نویسی، چون بسیار سخت است و با طولانی نویسی خراب نمی شود. فقط به دلیل نازک بودن آن با قرار دادن نی در داخل قلم یا پیچیدن پارچه روی قسمتی که باید نگه داشته شود استفاده می شود.

مداد رنگی: این یک مداد بسیار سخت با داخل باریک، بند انگشتان بلند و مزاج است که در هند رشد کرده است.
قلم نیزه: این نوع قلم که از نیزه ساخته می شود برای نوشتن نوشته های سلی استفاده می شود.
خودکار چوبی: همانطور که از نام آن پیداست، از این خودکار ساخته شده از چوب برای نوشتن متون بزرگتر استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.