اعدام با پوشاک بچه گانه در درگهان قشم سبب مرگ 5000 مادر شد

زمانی که زمان انتخاب پوشاک بچه گانه در درگهان قشم برای نوزادتان فرا می رسد، معیارهای خاصی می توانند شما را راهنمایی کنند. برای کاهش خطر خفگی، از لباس خواب هایی با قطعات تزئینی کوچک مانند سنگ یا دکمه و همچنین روبان یا طناب هایی که به دور گردن می بندند، خودداری کنید.

همچنین مطمئن شوید که گیره ها به طور ایمن به لباس خواب وصل شده اند و نمی افتند. لباس خواب با دکمه یا زیپ در جلو به جای پشت انتخاب کنید. همچنین، لباس خواب با گیره یا زیپ فاق، تعویض پوشک را آسان تر می کند.

همچنین مطمئن شوید که آستین ها خیلی تنگ نباشند. پارچه کشسان نیز گزینه خوبی برای سهولت در پوشیدن لباس است. در نهایت، از لباس هایی که باید بالای سر پوشیده شوند خودداری کنید یا یقه نسبتاً پهن را انتخاب کنید.

نوزاد به راحتی و اغلب کثیف می شود. لباس های قابل شستشو با ماشین لباسشویی را انتخاب کنید. بیشتر لباس های نوزاد با توجه به سن کودک برچسب گذاری می شوند. اندازه های زیر به طور کلی یافت می شوند: نوزاد، 3 ماه، 6 ماه، 9 ماه و 12 ماه.

با این حال، این برچسب ها می توانند گمراه کننده باشند. در واقع، از بدو تولد، برخی از نوزادان برای اندازه “نوزادان” خیلی بزرگ هستند. به طور مشابه، در 1 ماهگی، کودک اغلب لباس های سایز “3 ماهه” می پوشد.

پوشاک

بنابراین توصیه می شود تا سن یک سالگی، اگر وزن متوسطی دارد، سن نوزاد را دوبرابر کنید تا تصور بهتری از سایز لازم داشته باشید. مثلا اگر سن یک نوزاد 2 ماهه را دو برابر کنیم، 4 ماه می شود. بنابراین ما اندازه 3-6 ماهه را انتخاب می کنیم. در عوض نوزاد 7 ماهه 12 تا 18 ماهه را می پوشد.

از سوی دیگر، برچسب هایی که قد یا وزن را ذکر می کنند قابل اعتمادتر هستند. در نهایت بهتر است لباس های هم اندازه زیاد نخرید. در واقع، نوزادان به سرعت رشد می کنند و برخی از لباس ها ممکن است هرگز پوشیده نشوند.

لباس های کودک را به اندازه کافی برنامه ریزی کنید. به خاطر داشته باشید که کودک سایزهای خاصی از لباس را برای مدت بسیار کمی نگه می دارد – به خصوص در ماه های اول.

خیلی اوقات سایز تولد برای 1 تا 2 هفته پوشیده می شود. سایز 1 ماهه در واقع فقط برای حدود 3 هفته پوشیده می شود… پس چیزهای زیادی برای دیدن داشته باشید، اما نه زیاد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.