استفاده از زیتون سیاه ترکیه در مراسم عروسی حادثه آفرید

بررسی فعلی بر اساس ادبیات و حق ثبت اختراعات موجود در پایگاه‌های داده علمی مختلف است که کاربردهای تغذیه‌ای و جنبه‌های سلامتی مفید زیتون سیاه ترکیه و تأثیر آن بر تولید طیور را برجسته می‌کند.

پایگاه‌های اطلاعاتی مورد مطالعه شامل PubMed، Medline، PubMed Central، Science Direct و چند پایگاه علمی دیگر بودند. اطلاعات به‌دست‌آمده از طریق این پایگاه‌های اطلاعاتی متنوع جمع‌آوری، تفسیر انتقادی و در مطالعه حاضر ارائه شده است.

معیارهای ورود به مطالعه زیر مورد استفاده قرار گرفت: 1) مقالات هر سال، با اشاره به هر کشور. 2) مقالاتی که حاوی اطلاعات واضح هستند. و 3) مقالات به زبان انگلیسی.

التهاب نقش محرکی در پاتوژنز و شیوع بیماری های دژنراتیو مفصل دارد. از این رو، کنترل التهاب از طریق اقدامات دارویی مناسب ضروری است.

مصرف منظم روغن زیتون ممکن است نشانگرهای التهابی و سایتوکین های مرتبط با بیماری عروق کرونر را تغییر دهد. این اثرات مفید و ارتقاء دهنده سلامت روغن زیتون به محتوای پلی فنلی آن نسبت داده می شود

دارای اثرات قوی ضد جهش زایی، ضد التهابی، ضد ترومبوز، ضد آتروژنیک و ضد حساسیت است. پلی فنل های گیاهی نشان داده اند که عوارض را کاهش می دهند یا پیشرفت بیماری های عصبی و قلبی عروقی را کاهش می دهند.

تقریباً 36 ترکیب فنلی در EVOO یافت می‌شود که عمدتاً شامل اولئوکانتال، کاروتن‌ها، هیدروکسی تیروزول‌ها، اولئوروپئین و تیروزول می‌شود.

این ترکیبات مفید، هنگامی که وارد مغز می شوند، با خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد آپوپتوز قوی خود، اثرات محافظتی عصبی از خود نشان می دهند

غلظت 284-711 میلی گرم بر کیلوگرم اولئوکانتال در EVOO وجود دارد. اولئوکانتال نقش انحصاری در ویژگی های ضد التهابی دائمی دارد. اولئوکانتال به دلیل خواص دارویی شناخته شده خود مورد توجه جامعه علمی قرار گرفته است.

مشخص شده است که از طریق مکانیسم های مختلف از گسترش بیماری های عصبی-دژنراتیو و تخریب کننده مفصلی جلوگیری می کند.

اولئوکانتال در ارتباط با سایر فنولیک ها پتانسیل عصبی درمانی را نشان می دهد که در نهایت باعث کاهش بیماری های عصبی در جمعیت هایی می شود که EVOO را به طور منظم مصرف می کنند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.